تیغه یا بلید چیست ؟

بلید حفظ تونر روی غلطک از وظایف این تیغه ( بلید ) میباشد که جزء یست حیاتی زیرا کوچکترین آسیب به تیغه، باعث تاثیرات قابل توجهی بر روی تصویر میشود. این تیغه وظیفه کنترون تونر روی مگنت را دارد .

بلید 166 طرح

بلید و دکتر بلید جزئی از قطعات داخلی دستگاه های کپی و پرینتر میباشند، که در صورت لزوم باید تعویض گردد و بدین جهت به عنوان قطعات یدکی ماشینهای اداری لحاظ می شوند. 

بلید از یک قطعه کاملا” لاستیکی شفاف تشکیل شده است که به قطعه ایی فلزی متصل شده و طول آن چند برابر قطرش میباشد. دکتر بلید به همان شکل است اما نازکتر از بلید است. قابل به ذکر است که تفاوت این دو در واقع در نقششان در دستگاه است.  بلید در واقع یک لاستیک الکتریکی خنثی میباشد که در اکثر دستگاه های پرینتر لیزری جزئی ضروری است  که پس از اتمام عملیات پرینت در دستگاه تونر مازاد بر روی گیرنده نوری یا همان درام را که وظیفه  انتقال تونر بر روی کاغذ را دارد پاک کرده تا در پرینت بعدی این تونر ها  بر روی کاغذ ریخته نشوند، و به مخزن مخصوصی که جهت این کار در کارتریج است منتقل میکند، در این قسمت متذکر میشویم که این مخزن را بهتراست هر از گاهی تخلیه نمایید. بلید در بیشترهر دو دستگاه های  پرینتر و کپی کارایی دارد.  

 دکتر بلید نقش تنظیم کننده و پاک کننده تونر موجود بر روی مگنت رولر را در بیشتر دستگاه های پرینتر لیزری به عهده دارد  و کمتر در دستگاه های کپی دیده میشود. دکتر بلید سایشی در جهت خلاف مگنت رولر که نقش هدایت کننده تونر بر روی درام را دارد ایجاد میکند که  این اصطکاک باعث شارژ مجدد تونر میشود حتی اگر کمی از تونر بر روی مگنت رولر باقی مانده باشد. 

شرکت کیمیا تجارت این محصول را با کیفیت اصلی و تضمین شده را در خدمت شما قرار می دهد .